Tyršova 341, Police nad Metují, 549 54 +420 725 414 742 +420 725 307 752 pavel.frydrych@merkurtoys.cz
02.png
01.png

Hithit 1920x450 1

Obchodní podmínky

Merkur Police o.p.s.., Tyršova 341, 549 54 Police nad Metují

Rejstřík:Rejstřík obecně prospěšných společností Datum zápisu 13. 2. 2006 Právní forma: Obecně prospěšná společnost
IČ: 27489906

Všeobecné podmínky pro nakupování prostřednictvím internetového obchodu merkurtoys.cz se řídí platnou legislativou, dále se řídí níže uvedeným nákupním řádem a v neposlední řadě se řídí dobrými mravy. **

Ceny zboží

Provozovatel internetového obchodu merkurtoys.cz (dále jen „provozovatel“) je plátcem DPH. Veškeré ceny uváděné na stránkách internetového obchodu merkurtoys.cz (dále jen „e-shop“) jsou konečné. Výjimku tvoří cena poštovného a balného do zahraničí. Ta je dodatečně dopočítána na základě cen České pošty (https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho) ke které je přičteno clo a cena balného.

Objednání zboží

Odesláním objednávky vybraného zboží zákazník potvrzuje závaznost jeho objednávky a souhlasí s nákupním řádem e-shopu. Po odeslání objednávky se zákazníkovi zobrazí informace o zařazení jeho objednávky do objednávkového systému e-shopu, zákazník má možnost vytisknout si objednávku. Pokud zákazník při zadávání objednávky správně vyplní emailovou adresu, bude mu na ni doručena kopie objednávky jako potvrzení zapsání objednávky do objednávkového systému e-shopu. Pokud se nezobrazí informace o odeslání objednávky nebo nedorazí kopie objednávky na zadanou emailovou adresu, v nejbližším možném termínu nás kontaktujte.

Způsob platby

Nabízíme následující způsoby platby:

 1. Platba předem bankovním převodem (Pouze ČR) - zákazník provede platbu po odeslání objednávky na účet internetového obchodu, kde jako var. symbol uvede číslo objednávky. (PLATÍ POUZE PRO ZÁKAZNÍKY Z ČESKA)
  Číslo účtu pro platby z Česka: 0172071876
  Kód banky: 0600
  Variabilní symbol: číslo objednávky
 2. Platba dobírkou. Zákazník zaplatí zboží při převzetí zaměstnanci České pošty. (PLATÍ POUZE PRO ZÁKAZNÍKY Z ČESKA)
 3. Platba předem bankovním převodem (zahraničí) - zákazník provede platbu až po odeslání objednávky a upřesnění ceny poštovného a balného na účet internetového obchodu, kde jako var. symbol uvede číslo objednávky.
  Číslo účtu: 0172071876
  Kód banky: 0600
  Variabilní symbol: číslo objednávky
  IBAN: CZ77 0600 0000 0001 7207 1876
  SWIFT: AGBACZPP
  Přibližná cena: https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho

V případě zvolení jakékoliv platby předem, bude zboží neprodleně odesláno zákazníkovi na fakturační, resp. doručovací adresu uvedenou v objednávce.

Zpracování objednávky

V případě nejasností má provozovatel, případně jeho zodpovědný zástupce, právo kontaktovat zákazníka prostřednictvím jím sdělených údajů, a proto je v zájmu zákazníka zadávat tyto údaje pravdivě a svědomitě.

Dodání zboží

Termín dodání je závislý na druhu objednaného zboží. V převážné většině případů se pohybuje v rozmezí 5-7 pracovních dnů v případě doručení do ČR. Zboží je zasíláno z vlastního skladu v České republice na adresu zákazníka.

V případě zásilky do zahraničí a méně běžného či problematického zboží může dojít k prodloužení dodací lhůty. Provozovatel se zavazuje, dle svých možností, v zájmu svém a především s ohledem na zákazníka, snížit dodací lhůtu na nejmenší možnou dobu. Pokud dodací doba překročí dobu přiměřenou obecné dostupnosti konkrétního druhu zboží na trhu, má zákazník plné právo zrušit svoji objednávku a to písemně, doporučeným dopisem na adresu provozovatele e-shopu.

Způsob doručení

Vámi objednané zboží zasíláme prostřednictvím České pošty a PPL po celé ČR a zahraničí. Doporučené zásilky prostřednictvím České pošty do 0,5 kg a formátu maximalně A4.

U objednávek si účtujeme tzv. přepravné neboli poštovné a balné (viz ceny přepravy a plateb v košíku). V případě zásilky do zahraničí bude cena poštovného a balného upřesněna. Přibližnou cenu poštovného zjistíte zde: https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho

Převzetí zboží

Zákazník nebo příjemce zboží má povinnost překontrolovat neporušenost obalu a zda zásilka nevykazuje zjevné znaky poškození. Zákazník by měl ve svém vlastním zájmu překontrolovat správnost dodaného zboží a v případě nesrovnalostí převzetí zásilky odmítnout, či dopravce požádat o doručení další pracovní den a v mezidobí problém konzultovat s provozovatelem. V opačném případě se vystavuje nebezpečí zbytečných průtahu při řešení případného problému. V případě zjištění poškození či jiné nesrovnalosti po převzetí zásilky je zákazník povinen neprodleně kontaktovat provozovatele internetového obchodu.

Vyřízení reklamace

Reklamaci je potřeba prodávajícímu oznámit písemně v provozovně prodávajícího, popřípadě na emailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Reklamační oddělení sídlí na adrese provozovny - MerkurToys, Husova 363, 54954 Police nad Metují.
Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se Prodávající s Kupujícím nedohodnou na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty se Kupujícímu přiznávají stejná práva, jako by se jednalo o podstatné porušení smlouvy.
Běh lhůty pro vyřízení reklamací je pozastaven v případě, že prodávající neobdržel veškeré podklady potřebné pro vyřízení reklamace (části zboží, jiných podkladů apod.). Prodávající je povinen si vyžádat doplnění podkladů od kupujícího v nejkratší možné době. Lhůta je od tohoto data pozastavena až do dodání vyžádaných podkladů kupujícím.
Za situace, kdy je potřeba Zboží zaslat Prodávajícímu, si Kupující ve vlastním zájmu vede tak, aby bylo Zboží zabaleno do vhodného a dostatečně chránícího obalového materiálu vyhovujícího nárokům přepravy křehkého Zboží a to včetně veškerého příslušenství a označí zásilku příslušnými symboly.
Nárok na uplatnění záruky zaniká v případě neodborné montáže nebo neodborného uvedení Zboží do provozu, stejně jako při neodborném zacházení s ním, tj. zejména při používání zboží v podmínkách, které neodpovídají svými parametry parametrům uvedeným v dokumentaci ke zboží. V případě odstoupení od kupní smlouvy či poskytnutí slevy z kupní ceny je příslušná platba vrácena Kupujícímu převodem na bankovní účet nebo předána v hotovosti na pokladně v provozovně.

Možnost vrácení zboží bez udání důvodu

U zboží nakoupeného prostřednictvím e-shopu má zákazník (spotřebitel) právo do 14 dnů od doruční zboží nárok na jeho vrácení bez udání důvodu. Zboží nesmí být žádným způsobem poškozené či jinak znehodnocené. Zboží musí být odesláno nejpozději 14. den od data doručení zákazníkovi na adresu provozovatele. Po jeho doručení bude zákazníkovi zaslána částka (nejpozději do 30 dnů) odpovídající plné kupní ceně zaplacené za zboží na jím udané číslo bankovního účtu, případně v hotovosti poštovní složenkou, či jinak na základě vzájemné dohody.

** Pokud máte v jakémkoli aspektu našeho provozního řádu nejasnosti, pochybnosti či Vám některá jeho část nevyhovuje, kontaktujte nás. Vždy se snažíme vyjít zákazníkovi maximálně vstříc v zájmu jeho spokojenosti!


PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNÝ NÁKUP

SZIF znacka s napisem barevna pozitiv CMYK

Projekt „Nákup moderních vitrín“ je podporován Státním zemědělským intervenčním fondem z dotačního programu Podpora rozvoje venkova, reg. číslo 22/006/19210/452/165/004283/KFRP/001

 kk

Projekt „Expozice výroby železa v Muzeu stavebnice Merkur“ je podporován Královéhradeckým krajem z dotačního programu Podpora muzeí a galerií, č. smlouvy 22KPG06-0014

Projekt „Robotika v Muzeu stavebnice Merkur“ je podporován Královéhradeckým krajem z dotačního programu Podpora muzeí a galerií, č. smlouvy 23KPG06-0021

Projekt „Tvořivé dílny v Muzeu papírových modelů 2023“ je podporován Královéhradeckým krajem z dotačního programu Akce pro děti a mládež ve volném čase (krajského významu), č. smlouvy 23SMR03-0008

Projekt „Tvořivé dílny v Muzeu papírových modelů a Muzeu stavebnice Merkur 2024“ je podporován Královéhradeckým krajem z dotačního programu Akce pro děti a mládež ve volném čase (krajského významu), č. smlouvy 24SMR03-0016

EU

 kk

Nové vitríny v expozici robotika byly pořízeny v rámci projektu PRV "Nákup moderních vitrín" za podpory MAS Stolové hory. 

    Nové informační panely a projektor s počítačem byly pořízeny v rámci projektu PRV "Modernizace Muzea Merkur" za podpory MAS Stolové hory. 

www.mas-stolovehory.cz

Mapa do muzea stavebnice Merkur